Stenen gegooid naar huis opperrabbijn
2 keer is er in de laatste weken met stenen naar het huis van de Nederlandse opperrabijn Binyomin Jacobs gegooid, zo meldt het Nederlands Dagblad. De opperrabijn weet niet wie de stenen naar zijn huis gooiden.
In juni werd de synagoge van Amersfoort beklad met rode verf.
Stenen gegooid naar huis van opperrabbijn
In de laatste weken is twee keer met stenen naar het huis van de Nederlandse opperrabbijn Binyomin Jacobs gegooid. Dat heeft Jacobs maandag desgevraagd tegen het Nederlands Dagblad gezegd. De eerste keer liep hij naar buiten om te kijken wat er aan de hand was, waarbij een volgende steen hem maar rakelings miste. Wie de stenen naar zijn huis gooiden, weet hij niet.
De rabbijn zocht bewust niet de media op, omdat hij ,,geen paniek wil zaaien” en niemand ,,op ideeën wil brengen”. Zelf is hij niet bang, maar het doet hem wel pijn. Vroeger werd hij nooit nagescholden, zegt hij, ,,maar nu regelmatig. Het ingooien van een ruit vind ik te ver gaan.”
Lees de rest van het artikel op de website van het Nederlands Dagblad.